Slovácká rally 2011

24.08.2011 00:00

Na Slováckou rally v našem oblíbeném Hodoníně jsme se připravovali už o poznání více než na předchozí volný podnik s jednoznačným cílem stáhnout časový odstup od našich přátel a taky na ty nejlepší. To, že vstupujeme do soutěže jako absolutní outsideři jsme věděli a proto jsme si nedali žádné cíle pro umístění. To se nakonec potvrdilo. Ale pěkně popořadě...

Ráno všechno proběhlo dle domluvy a poděkování patří Iceovi za logististickou výpomoc při dopravě materiálu do Hodonína. Po krátkém shakedownu, jsme si připevnili na dveře startovní číslo 42 a s naším kamarádem F. Loixem jsme se domluvili na vzájemné úpravě trati. Děkujeme a doufáme, že i my pomohli. Pak už se rozběhl závod na plné pecky, a nás čekala vůbec první oficiální RZ v seriálu Intercup. Jeli jsme tak, jak jsme si řekli a v cíli na nás čekalo překvapení v podobě 36. místa. To bylo na jednu stranu velmi příjemné překvapení, avšak Brane začal cítit, že to jde a chuť závodit zvítězila nad rozumem. To způsobilo, že v dalších RZ-tách se již podobné umístění neopakovalo. RZ2 - 41.; RZ3 - 40.; RZ4 - 39; RZ5 - 39. Zde jsme stále velmi překvapivě figurovali na 41. místě - pro nás nad očekávání.

Poté však následovaly 3 závěrečné RZ, kde jsme 2 x byli na posledním místě a tím pádem jsme klesli na poslední místo a to nemluvím o posledním "průjezdu" cílovou rampou. Avšak tahle "desítka" už neměla vliv. Podstatné pro nás a naše již zmiňované předsevzetí je porovnání ve smyslu časové ztráty na soupeře. V tomto ohledu jsme vzali jako měřítko našeho kamaráda F. Loixe. Na volném podniku Rally of the Surface jsme při podobném nájezdovém času soutěže prohráli o 15 minut (ztráta na Loixe). V Hodoníně to bylo 5 minut. Tímto byl náš cíl splněn, a proto můžeme považovat tento premiérový start za úspěšný, i když tomu chyběla třešnička, která byla blizoučko ... Snad příště ...