20. Tour de Cabin - ITC

12.07.2012 06:45

Tyto závody pro nás začaly o hodně dřív, než v ofiko čas startu - který mimochodem byl stejně posunut. Bylo třeba pomoct Fagasovi. Takže jsme nejen my dva ale i Loa a Bezděci pomáhali a makali aby byly kulaté narozeniny tohoto závody náležité a hodné svého věhlasu. Myslím, že se nám to povedlo, ale posouzení je na ostatních, avšak citace ze stránkek rcklubista.cz je naprosto jasná - "Závěrem děkujeme pořadatelům a všem zúčastněným za vyjimečný zážitek, kde z každého metru tratě dýchala historie našeho sportu - RC RALLY!"

Takže k závodu. No z pohledu jak to nás celé dopadlo je to docela složité psaní. Již na startu bylo jasné, že je to naše derniéra s elektronikou a vlastně kompletníma střevama naší Lancie. Avšak touha byla dojet tento podnik, na který jsme docela tvrdě pracovali, na slušném umístění byla velká. Soutěž začala docela zmatkem se startem prvního závodníka do cíle. To nebyl docela dobrý start do soutěže, která byla nachystána - no stalo se. První RZ vyšla docela dobře 22. flek nebyl zlý počin. Vlastně celá sekce na asfaltu se nám jela docela slušně - jel jsem hodně agresivo - klasicky po Yugošsku. Možná to škodilo trochu časům, ale poježdění bylo fain, takže jsme si v pátek docela pěkně zajezdili.

Po docela úspěšné páteční sekci se přesunujeme na chatu, kde se trochu pochlastává, ale já se toho moc neúčastním - hlavně whiskey ne. S vědomím, že ráno chci jet slušné časy jdu chrnět zavčasu. Bylo to složité bo Fagaso dával večerku zvonem, který by probral aj Michaela Jacksona zpět na svět, tak místo večerky jsem měl budíček, ale tak to holt chodí... Ráno se vstávalo brzo až na kamaráda Lou, který dle předpokladů neustál večerní akcičku. Pak ale začalo trápení na trati. Auto co moc nezatáčí je na takovou trať dost na prd. Asfalt se dá, ale takto postavené náročné tratě, které směřují do historie RC rally jsou pro podvozek jak ho mám sestavený dost náročné... Bojoval jsem s tím 5 RZ, ale před prvním Tarzanem řekla má dost bojovná vůle dost a to je co říct. Takže jsem to vzdal, a šel s autem do servisu a pak po zbytek závodů už jen malinko pomáhal s přenosem materiálu a nakonec při vyhlašování. 

V těchto dnech chystám již avizované změny na voze a uvidíme jak se to projeví... Snad k lepšímu... Zdarec by DOKTOR